Velkommen til allehelgenskonsert lørdag 31.10 og allehelgensgudstjenester søndag 01.11 i kirka i Øvre Eiker
Allehelgensdag er kirkens dag for å minnes dem som er døde. Denne dagen samles vi i takknemlighet for livet som har vært, og i håpet som den kristne tro gir oss. Vi tenner lys, leser navnene til dem som har gått bort og ber for dem vi savner.
Sorgen er forskjellig fra menneske til menneske. For noen er savnet fortsatt helt nytt. For andre har det gått lengre tid. Minnene lever videre, og livet blir aldri helt det samme når noen som har stått oss nær, er borte.
I kirka i Øvre Eiker inviterer vi til gratiskonsert i Bakke kirke lørdag 31.10 og gudstjenester i alle kirkene våre søndag 01.11.
KONSERT:
Velkommen til gratiskonsert i Bakke kirke lørdag 31.10 kl 18.00. Madeleine Holden, Petter Tysland, Korgruppe, JeeYoung Park og Abram Bezuijen opptrer.
Konserten er åpen for alle, og pårørende til de som har mistet noen det siste året er spesielt invitert. Konserten er ett samarbeid mellom kirka i Øvre Eiker og Eiker Begravelsesbyrå.
Allehelgengudstjenester:
Vi ønsker å invitere til allehelgensgudstjeneste i Øvre Eiker søndag 1. november 2026:
Haug kirke kl. 11.00
Fiskum kirke kl. 11.00
Bakke kirke kl. 16.00
Vestfossen kulturkirke kl. 18.00
Under gudstjenestene leser vi opp navnene på dem det har vært holdt gravferd for i våre kirker siden forrige allehelgensdag, og tenner lys for hver enkelt. Navnet leses opp i kirken der gravferden fant sted. Vil du sjekke at deres kjære blir lest opp eller ønsker du å få navnet lest opp i en annen av våre kirker, ta kontakt med kirkekontoret innen onsdag 28.10.2026
